PříjemHledatRegistracePřihlášení
TeamSpeak


193.192.58.178:9996
Play With Six
Bannery

http://www.armaseries.cz

International fansite covering the Arma series - Armaholic.comShare
 

 Ženista / Sapper

Goto down 
AutorZpráva
štofi
des.
štofi

Hodnost : Rotný
Označení : CHARLIE-1
Počet příspěvků : 44

505.skss
Ocenění: Ženista
Účast: Stratis
Operace: Srdcový král
nic
nic
Schopný radista

Ženista / Sapper Empty
PříspěvekPředmět: Ženista / Sapper   Ženista / Sapper Icon_minitimeSun Mar 31, 2013 12:31 pm

Ženista / Sapper Pyro10
Ženista, neboli Sapér je označení pro člena týmu, který se zabývá výbušninami. V našem případě jak pokládáním, tak jejich detekcí a zneškodňováním.

Úlohy ženisty:

1. Ženijní práce
Jednou z úloh ženisty je budování opevnění, přechodů vodních toků a terénních překážek. To vše za využití nejrůznější specializované ženijní techniky. Tato úloha je nepochybně značně rozsáhlá, ale z důvodu malé simulace ve hře se jí nebudeme dále věnovat.

2. Detekce min
Další z úloh ženisty je detekce min. K jejich odhalení nám poslouží detektor min, který je součástí vybavení ženisty.
Ženista často zaujímá pozici pointmana v zástupu a tak efektivně provádí své družstvo skrz minovým polem. Všichni členové družstva musí našlapovat s maximální ostražitostí přesně do míst, kde našlapuje ženista s detektorem. Takto se riziko šlápnutí na minu sníží na minimum.
Ženista / Sapper Vyb1411Detekovaná mina je ve hře označena červeným trojúhelníkem bez rozdílů o jaký typ miny se jedná.

Ženista / Sapper Vyb1110
3. Deaktivace min
Jedná se o velice nebezpečnou činnost v bezprostřední blízkosti často velmi silných výbušnin. V reálných případech je tato práce přenechána speciálně vycvičeným pyrotechnikům ve speciálních oblecích.
Ve hře však tuto funkci přebírá ženista.  Po detekci miny se k ní opatrně přiblíží a za použití Toolkitu ji opatrně zajistí a tím ji zneškodní. Ve hře je tato možnost znázorněna křížkem ve tvaru písmene X. V případě možnosti může provést řízený odpal.

Ženista / Sapper Vyb310Po deaktivaci výbušniny se nám zobrazí jako plně odhalená a máme možnost ji sebrat.

Ženista / Sapper Vyb410


4. Demoliční a odklízecí práce
Ženista musí ovládat znalosti demoličního experta, které může využít v misích, kde je zapotřebí zlikvidovat nějaký objekt. Ty samé znalosti může využít též pro odstřel a odklizení těžkých protitankových, nebo  lehkých protipěchotních zábran.

Rozšířená činnost ženisty.
V naší jednotce přibývá ženistovi jedna funkce navíc. Tou je funkce opraváře techniky, neboli engineera. K plnění této funkce mu slouží Toolkit. V případě lehkého poškození techniky je ženista schopen uvést daný transportní prostředek do stavu, ve kterém může dokončit misi. Tato rozšířená činnost ženisty umožňuje 505. skupině speciálních sil zaujmout maximální možnou efektivitu s minimálním počtem členů skupiny.

Vybavení Ženisty

Ženista / Sapper Vyb110


Seznam používaných výbušnin

I. AT mina - jedná se o těžkou minu určenou ke zničení vozidel. Její spouštěč je nastaven na takovou citlivost, aby ji nemohla spustit pouhá pěchota.

Ženista / Sapper Vyb210II. APERS mina - jedná se o běžnou protipěchotní minu.

Ženista / Sapper Vyb510

III. CLAYMORE nálož - jedná se o protipěchotní nálož s přesně směrovanou detonací, která vytváří jakýsi "vějířový" efekt výbuchu.

Ženista / Sapper Vyb610


IV. APERS BOUNDING mina - jedná se o tzv. "skákavou" protipěchotní minu. V případě průchodu jednotky mina vyskočí do úrovně hlavy člověka a zasype okolí střepinami.

Ženista / Sapper Vyb810


V. APERS TRIPWIRE mina - jedná se o protipěchotní minu s upraveným spouštěcím zařízením. Přiléhá k ní ze strany napnutá struna, která v případě zaznamenání tahu minu okamžitě odpálí. Tato mina je vhodná na různé druhy pastí. Je však více nápadná a tak je vhodné ji umisťovat do vysoké trávy. Nejlépe na známé stezky, kudy chodí nepřítel.

Ženista / Sapper Vyb910


VI. - M6 SLAM mina - jedná se o minu s laserovým snímačem pohybu, který minu odpálí. Tato mina je schopná zlikvidovat pěchotu, ale nedělá jí problém znepojízdnět silně obrněné vozidlo, jako je třeba tank.

Ženista / Sapper Vyb1010

VII. - EXPLOSIVE nálož - jedná se o univerzální výbušninu. Běžně se používá k odstřelu skupiny vozidel, nebo demolici budov.

Ženista / Sapper Vyb710
NÁLOŽ SI NEVYBÍRÁ!
Ženista / Sapper Vyb1210Ženista / Sapper Vyb1310


Návrat nahoru Goto down
 
Ženista / Sapper
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
ArmA 3 - COOP MILSIM :: COOP :: Specializace-
Přejdi na: